آرایش دانشجویی ایرانی (9 مرحله قدم به قدم)

آرایش دانشجویی ایرانی (9 مرحله قدم به قدم)

آرایش دانشجویی ایرانی برای دانشگاهیان دانشگاه ها به صورت قدم به قدم یکی از درخواست های شما خانم های عزیز از سایت آرایشگری زنانه بود که در این باره یک مقاله کوتاه از آرایش دانشجویی یا میکاپ کارمندی و شاغلین برای تان آماده کرده ایم  امیدواریم آموزش رایگان آرایش صورت استفاده کنید.

علل آرایش دانشجویی

با گسترش شبکه های اجتماعی و تکنولوژی های ارتباطی باعث شده که امروزه سن میکاپ صورت پایین بیاد و اغلب دختران جوان با سن پایین که وارد دانشگاه میشوند با مشاهده همنوعان خود تمایل دارند برای زیبایی و جذابیت بیشتر چهره خود از میکاپ صورت استفاده کنند. آرایش دانشجویی از انواع میکاپ های مناسب برای مکان های اداری مختلف نظیر دانشگاه است و شما می توانید با کمک این مدل میکاپ ها تغییرات جزئی را در صورت خود بوجود آورید.

آرایش دانشجویان دختر مناسب دانشگاه

اگر شما تمایل دارید در محیط های اداری مانند دانشگاه ها آرایش صورت داشته باشید بهتر است از مدل آرایش  ملایم و آرایش لایت استفاده کنید. آرایش صورت برای دانشگاه باید ساده و ملایم باشد و چهره طبیعی و دخترانه شما را حفظ کند. در کشور ما به دلیل ممنوع بودن آرایش در دانشگاه ، باید از آرایش غلیظ دوری کنید. آرایش دانشجویی برای پوشاندن مختصر بعضی از عیوب و برجسته کردن بعضی زیبایی در حد متعادل است.

آرایش مناسب دانشگاه، آرایش دانشجویی ایرانی
آرایش مناسب دانشگاه

آموزش خودرآرایی در آموزشگاه ارایشگری زنانه

چنانچه علاقمند به آموزش خودآرایی هستید میتوانید با آموزشگاه های آرایشگری زنانه در تهران در بالای سایت تماس بگیرید و با شهریه مناسب ثبت نام کرده و دوره را آموزش ببینید.

پاک کردن قبل از آرایش صورت

پاک کردن صورت قبل از آرایش، آرایش دانشجویی ایرانی

برای انجام میکاپ دانشجویی یا دانشگاهی اول باید با یک پاک کننده، صورت خود را بشویید. از آب ولرم، نه داغ و یک پاک کننده معمولی برای تمیز کردن صورت خود استفاده کنید و با استفاده از انگشت به کل صورت تان با حرکات دایره ای شکل مرطوب کننده بزنید و سپس پاک کننده را با دقت بشویید.

قبل از آرایش چه ماسکی بزنم؟

ماسک قبل از آرایش دانشجویی ایرانی

همچنین می توانید از یک پاک کننده حاوی لایه بردار پاک کننده متناسب با نوع پوست تان  نیز استفاده کنید؛ البته مراقب باشید که بیش از دو بار در هفته لایه برداری انجام ندهید. بعد از شستن، به آرامی با یک حوله نازک صورت خود را خشک کنید. ماسک های پدی خیلی حوب هستند.

 

1- استفاده از پرایمر برای زیر سازی

پرایمر در آرایش و میکاپ، آرایش دانشجویی

برای انجام آرایش دانشجویی باید از یک پرایمر شروع کنید پرایمرعلاوه بر اینکه پرایمر است حالت ماسک روزانه را هم دارد یعنی علاوه بر اینکه  پوست شما را آبرسانی میکند پوست تان را شاداب تر هم میکند. اگر هم این پرایمر (جی وان) را نداشتید اصلا مشکلی نداره میتوانید از محصولات آبرسان دیگر هم استفاده کنید. پرایمر را با دو تا انگشت دست روی پوست صورت خود بمالید .

2- استفاده از مرطوب کننده در آرایش

مرطوب کننده صورت در آرایش و میکاپ دانشگاهی دانشجویی ایرانی

در مرحله دو از یک مرطوب کننده آرایشی صورت استفاده کنید من طبق سلیقه خودم مرطوب کننده …. استفاده میکنم چون پوست من مختلط روبه چرب است مخصوص پوست چرب گرفتم. خاصیت خوب این محصول که داره ضدآلودگی این محصول است. البته محصولات با کیفیت تر هم باید تو بازار باشه. چون تو فضای بیرون میخواهیم قرار بگیریم این داشتن این خاصیت در شهرهای بزرگ مخصوصا تهران برای ما مناسب است. طریقه زدن مرطوب کننده روی صورت تان را هم با انگشتان دست و هم با براش و اسفنج آرایشی امتحان کنید. چون بعضی محصولات با دست بهتر جواب میدهند.

3- کانسیلر زیر چشم

کانسیلر چشم در آرایش دانشجویی ایرانی

در این مرحله کانسیلر مناسب دور چشم خود کانسیلر وت اند وایلد استفاده میکنم با برس خودش زیر چشمم میزنم و چند دقیقه استراحت میکنم تا خودش را بگیریه. بعد برای پخش  کانسیر بر روی سیاهی های زیر چشم اسفنج آرایشی استفاده  میکنم. وقتی کانسیلر حالت خیلی خیس داره و خودش را نگرفته وقتی اسفنچ را روش میزنید حالت پخش به خودش میگیرد و پخش میشه و خوب نیست .ولی وقتی خودش را گرفت و بعد با اسنچ پخش کنید میتونه کیفیت کاور بالاتری براتون بده .

مرطوب کننده برای انواع پوست ها

لازم است نکته ای را در میکاپ یادآوری بکنم : به نظرمن  باورهای خیلی غلطی وجود داره که میپرسند:  آیا من هم که پوست چرب دارم باید مرطوب کننده بزنم یا نه؟ یا گفته میشود من که پوستم چربه دیگه مرطوب کننده نمی خوام.

جواب سوالتون اینکه که فرقی نمیکنه شما پوست تون چرب ، خشک ، نرمال یا مختلط هم باشد باید از مرطوب کننده استفاده کنید فقط در این مورد باید نوع مرطوب کننده را نسبت به نوع پوست تان انتخاب کنید.

ضد آفتاب ها و مرطوب کننده های رنگی

ضد آفتاب ها و مرطوب کننده های رنگی در آرایشگری زنانه
آموزش خودآرایی در آموزشگاه آرایشگری زنانه

قبل از زدن کانسیلر زیر چشم براتون یاد اوری کنم که از ضد آفتاب های رنگی یا از مرطوب کننده های رنگی اصلا نباید انتظار داشته باشید که صورت شما فول کاور کنند. چون این کرم ها مخصوص ضدآفتاب و مرطوب کننده هستند و وظیفه شون محافظت از پوست است و این آپشن را هم دارند که در عین حال پوست تان را رنگی تر و سرحال تر نشان دهند و مخصوص آرایش نیستند.

رنگ مو آمبره، سامبره، بالیاژ، فویل، کالر ملتینگ

 

4-فیکس کننده آرایش صورت

چون آرایش مخصوص دانشگاه است و چندین ساعت باید در دانشگاه و کلاس ها بمونید و نصف روزتون را میگیره. به همین خاطر اگر میخواهید صورت تون دیرتر چرب بشه یا کمتر چرب شود و ماندگاری آرایش تون بیشتر شود میتوانید از پودر فیکس فیکساتور یا  finishing powder استفاده میکنیم که یه کم دیرتر این اتفاق بیافتد. میتونید این مرحله را حذف کنید .

فیکس کننده آرایش صورت، تثبیت کننده آرایش صورت

هر کدام از این مراحل را که مطابق سلیقه تون نیست یا اینکه لوازم لازم ندارید یا اینکه فکر میکنید مهم نیست و بکارتون نمیاد میتونید حذف کنید چون میکاپ یه چیز سلیقه ای است.

 

5- آرایش دانشجویی ابروها

اگر ابروهای شما پر و نرمال است یعنی داخل ابروهاتون مو زیاده و پر است که هیچی. اگر که نه، میتونید ابروتان را با ژل رنگی ابرو یا سایه ابرو پر کنید این مرحله را انجام بدید:

یه کم از ریمل ابرو یا ژل ابرو بیرنگ تان را بردارید با سر مداد ابرو که برس ابرو است را موهای ابروهاتون را به سمت بالا برس کنید .

6- آرایش دانشجویی چشم ها

آرایش چشم ها، آرایش دانشجویی

 

از آنجایی که آرایش موهایتان باید خیلی طبیعی باشد من ترجیح میدم از خط چشم یه کم سایه رنگ مشکی روی بن مژه تون  استفاده کنید. خط چشم را اصلا رو بالای پلک تون نیارید که حالت سایه چشم به خودش بگیرد. بن مژه مون را با سایه مشکی یه کم  پررنگ تر میکنیم تا مژه حالت پر پشت تر نشان دهد و چشم هم حالت بیشتری به خودش بگیرد. انتهای مژه هاتون را میتونید یه کم یا خیلی کم به بیرون امتداد بدید که حالت طیبعی به خودش بگیرد. اگر دم مژه هاتون رو به پایین است این یه تکه را انجام ندید ولی اگر مژه هانون رو به بالا یا حالت نرمال داره میتونید انتهای مژه هاتون را  یه کم به بیرون بکشید.

مقدار کمی هم مژه های پایین تون را به سمت انتهای مژه هاتون بکشید تا چشم تون درشت تر و کشیده تر و مژه هاتون پر نشان دهد.

آموزش 8 مرحله آماده سازی مو قبل از شینیون

7- آرایش دانشجویی ایرانی

در محله آخر با فر مژه ، مژه تون را فر کنید و بعد هم از ریمل بر روی مژه هاتون میتونید استفاده کنید. بعد با یک براش کانتور که باز هم مرحله اختیاری است دو تا سمت بینی را دو تا خط تیره میاندازید. در حدی که یه سایه در اطاف بینی که خطای دید ایجاد کند و بینی باریکتر نشاند دهد.

آموزش فرمژه در خود آرایی و آرایش دانشجویی

8- آرایش دانشجویی رژگونه

آموزش رژگونه در آرایش دانشجویی

من از رژگونه پیونا شماره 2 استفاده میکنم چون این رنگ رژگونه، صورتی است و برای دانشگاه هم بهتر است. چون این رنگ صورت شما را شاداب تر نشان میدهد انگار صورت شما گل انداخته است شما جوانتر نشان میدهد. برای رژگونه زدن لب هاتون را غنچه کرده و بخندید که گونه هاتون کامل بیرون بزند تا بدونید دقیقا به کجا باید رژگونه بزنید. در این حالت رژگونه را به گونه هاتون بزنید.

9- آرایش دانشجویی  (رژلب)

آموزش رژلب زدن در آرایش صورت

در مرحله آخر باید از یک رژلبی استفاده کنید که رنگ جیغ و پررنگ و توچشم نداشته باشد یک رنگ خوب و مناسبی باشد. البته بعضی ها در این مرحله از برق لب استفاده میکنن که مشکلی ندارد. یا هر رنگی که حس میکنید خیلی  پر رنگ نیست و بهتون میاد برای این مرحله انتخاب کنید.

کپی برداری از مطالب سایت بدون لینک مستقیم به مطلب ، ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

http://girim-makeup.ir

میکاپ مناسب شاغلین، میکاپ مناسب دانشگاه، میکاپ کارمندی، آموزش رایگان آرایش صورت

رنگ مو آمبره، سامبره، بالیاژ، فویل، کالر ملتینگ

رنگ مو آمبره، سامبره، بالیاژ، فویل، کالر ملتینگ

آخرین متدها و روش های رنگ مو: آمبره، سامبره، بالیاژ، فویل، کالر ملتینگ

یکی از رایج ترین سوالات خانم ها درباره ی آخرین متدهای رنگ مو است.

فرق آمبره، سامبره، بالیاژ، فویل و کالر ملتینگ چیست؟

کدام مدل رنگ مو برای شما مناسب است؟

رنگ مو آمبره، سامبره، بالیاژ، فویل، کالر ملتینگ
تفاوت رنگ مو آمبره، سامبره، بالیاژ، فویل، کالر ملتینگ

رنگ موی بالیاژ

بالیاژ لغتی فرانسوی است و به تکنیکی گفته می شود که در آن آرایشگر آزادانه رنگ را بر موهای شما می گذارد.در این روش نسبت به روش سنتی فویل نتیجه ی ملایم تر و طبیعی تری خواهیم داشت. این تکنیک بسیار پیشرفته است و بین ستارگان هالیوودی بسیار محبوب است. رشد ریشه باعث تغییر شدید در ظاهر نمی شود و نیاز به ترمیم رنگ ریشه کمتر از حالت های دیگر است.

رنگ موی آمبره

آمبره یا Ombre به معنای سایه دار یا سایه روشن در زبان فرانسوی است. آمبره یکی از محبوب ترین تکنیک های رنگ در سالهای اخیر است و به نظر می رسد که محبوبیت آن همچنان ادامه داشته باشد. در این روش، با شروع از ریشه‌های تیره تر، به تدریج به سمت انتهای مو، رنگ مو تغییر می‌کند و روشن‌تر می‌شود (در رنگ به روش آمبره رنگ تیره از ریشه شروع می شود و هر چه به ساقه می رسیم رنگ روشن تر است.). می‌توان گفت به طور مثال موهای طبیعی شما از بالا تا پایین از رنگ تیره به رنگ روشن‌تر تبدیل میشود. در صورتی که در آمبره از ریشه به پایین، رنگ مو تیره‌تر شود، به آن آمبره معکوس گفته می‌شود. این استایل حدود ۶ سال است که در حال جذب طرفداران زیادی است و در انواع مختلف مو با هر رنگی، نتیجه‌ای بسیار زیبا دارد. در آمبره می‌توان از انواع رنگ‌های طبیعی با تناژ گرم و خاکی یا رنگ‌های فانتزی و مطابق ترندهای روز استفاده کرد. این روش توسط متخصصان حرفه‌ای انجام می‌شود و حدود ۱ تا ۲ ساعت زمان می‌برد.

مزایای رنگ موی آمبره

این روش آمبره برای موهای بلند بسیار مناسب است و نتیجه‌ای نچرال و فانتزی با تنوع بالای رنگی دارد. از آنجا که در این روش، ریشه‌های مو نیز رنگ نمی‌شوند، در صورت رشد ریشه های مو، مدل آمبره خراب نمی‌شود و همچنین در صورت نارضایتی، تغییر رنگ بسیار ساده‌تر است. این تکنیک جذاب به خصوص برای موهای بلند، با نمایش طیف های مختلف رنگی، بسیار جذاب است.

رنگ مو سامبره

سامبره روش جدیدتری نسبت به آمبره است. سامبره ترکیبی از آمبره و بالیاژ است. تغییر رنگ از تیره به روشن ملایم تر از روش آمبره است.

رنگ کردن مو به روش سامبره(یا همان sombre) در حقیقت یک آمبره‌ی ملایم و روشن است که در آن، رنگ‌ها را طوری ترکیب می‌کنند (و بالاتر به سمت ریشه می‌زنند) که نتیجه به طبیعی‌ترین حالت ممکن برسد. اگرچه، در انتها همه جای مو روشن می‌شود و فقط جاهای اندکی از مو به صورت تیره باقی می‌ماند. روش جدیدی نسبت به آمبره است.

رنگ مو کالر ملتینگ

این روش مشابه آمبره و سامبره است با این تفاوت که از سه رنگ یا بیشتر استفاده می شود. لزوماٌ از رنگ تیره به روشن نمی ریم. می توان از هر رنگی در ریشه شروع کرد و به هر رنگی در ساقه رسید.

رنگ مو با فویل

فویل هم چنان محبوب ترین روش برای تغییر دادن رنگ موست. با فویل می توان موها را هایلایت یا لولایت کرد.می توان به یک تغییر ساده بسنده کرد یا هایلایت و لولایت فراوانی داشت و تغییر واضح تری ایجاد کرد.

5 آموزشگاه رنگ مو در شرق تهران

در صورتی که رنگ های حرفه ای و زیبا با قیمت مناسب میخواهید انجام دهید میتوانید برای رزرو وقت با یکی از آموزشگاه آرایشگری زنانه در بالای سایت تماس بگیرید.

چگونه موی دکلره شده را تیره کنیم؟

سوال یکی از کاربران سایت را همراه با جواب یکی از آرایشگرامن در این مطلب آورده ایم:

رنگ مو آمبره، سامبره، بالیاژ، فویل، کالر ملتینگ

❓❓عذرمیخوام برای موهایی که قبلا دکلره شده ومیخوایم تا روشنی از روی مو بره چه رنگی رو بزاریم تا بعد چند بارشستشو دوباره روشن نشود؟

❓❓ببخشید من موهامو دکلره کرده بودم الان بلند شده ریشه هاش سیاه بود باز دکلره کردم ولی رنگ گذاشتم ریشه و ساقه دو رنگ شد الانم n5 گذاشتم ولی دوس دارم روشن کنم میتونین راهنماییم کنین

✅سلام. چرا مویی که دکلره شده و به زحمت و … میخایید یک مرتبه تیره کنید. از موهاتون لذت ببرید و اروم اروم موها رو تیره کنید. امروزه تکنیک های جدیدی اومده مثل آمبره، سامبره و……